استفاده از ترجمه گوگل در وردپرس با Google Language Translator

استفاده از ترجمه گوگل در وردپرس با Google Language Translator
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

استفاده از ترجمه گوگل در وردپرس با Google Language Translator

چگونه google translate را به وردپرس اضافه کنیم؟

ما در جهانی متنوع زندگی می‌کنیم که مردم با زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند. با توجه به گفته‌های زبان شناسان، ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ زبان مختلف در جهان وجود دارد. اگر چه بسیاری از مردم می‌توانند انگلیسی را بفهمند، اما اگر یک گروه بزرگی از مخاطبان شما از یک منطقه خاص باشند، ارزش ترجمه سایت شما مشخص می‌شود. اغلب در حالی که برای توسعه آموزش‌ها جستجو می‌کنیم، نهایتاً وبلاگ فرانسوی یا روسی را می‌بینیم. ما به سادگی می‌توانیم سایت‌های دیگر زبان‌ها را با google translate به زبان انگلیسی ترجمه کنیم. این روش همیشه بهترین است اما به اندازه کافی نمی‌توان مطالب را درک کرد. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه google translate را به وب‌سایتتان اضافه کنید. اگر می‌خواهید از ترجمه گوگل استفاده نکنید، می‌توانید خودتان با استفاده از افزونه wpml سایتتان را چند زبانه کنید.

استفاده از ترجمه گوگل در وردپرس

ابتدا شما لازم است افزونه Google Language Translator را نصب و فعال کنید. این پلاگین در حال حاضر، ۱۰۰/۰۰۰ نصب فعال دارد. بعد از فعال کردن آن، برای پیکربندی افزونه، به قسمت تنظیمات Google Language Translator بروید. مربع کناری وضعیت افزونه را تیک بزنید. بعد از آن لازم است که زبان پیش‌فرض وب‌سایتتان و زبان در دسترس برای ترجمه را انتخاب کنید. بعد از اتمام کار، تنظیمات افزونه را ذخیره کنید. بعد از آن به قسمت نمایش> ابزارک‌ها بروید. ابزارک Google Language Translator را بکشید و در نوار کناری سایتتان رها کنید. ابزارک‌تان را ذخیره کنید و پیش‌نمایش آن را در وب‌سایتتان ببینید.

پیشنهاد بعدی  فعال‌سازی SSL در وردپرس با افزونه Really Simple SSL

Google translate نه تنها اجازه می‌دهد تا کاربران شما نسخه ترجمه شده وب‌سایتتان را بخوانند، بلکه اجازه می‌دهد که سایتتان را ترجمه کنند. خوانندگان شما حتی می‌توانند به بهبود ترجمه ماشینی کمک کنند. در واقع، اگر شما یک پایگاه خواننده خوب داشته باشید، شما می‌توانید تمام وب‌سایت ترجمه شده خود را توسط داوطلبان دریافت کنید. ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند. مرورگر گوگل کروم به طور پیش‌فرض این گزینه را می‌افزاید، اما مرورگرهای دیگر این کار را انجام نمی‌دهند.

موفق و سربلند باشید.

محسن صادقی

از سال 94 با وردپرس آشنا شدم. علاقه‌مند به وردپرس/سئو/طراحی سایت/فعالیت در زمینه بازاریابی؛ خوشحال می‌شم تجربیاتم رو در اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

    نوشته‌های مرتبط