تغییر نام کاربری وردپرس

تغییر نام کاربری وردپرس
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

تغییر نام کاربری وردپرس از طریق دیتابیس

همان‌طور که می‌دانید در هنگام نصب وردپرس، نام کاربری در این سیستم مدیریت محتوی به صورت پیش‌فرض Admin قرار داده شده است که کاربران به راحتی قادر هستند نام کاربری ادمین را در وردپرس به نام مورد نظر خود تغییر دهند. چنانچه بعد از به پایان رسیدن مراحل نصب در وردپرس شما نام کاربری admin را تغییر نداده باشید، دیگر قادر به تغییر نام کاربری admin در وردپرس نخواهید بود و با رفتن به تنظیمات وردپرس تنها می‌توانید نام نمایشی این شناسه را تغییر دهید.

زمانی‌که نام کاربری در وردپرس admin در نظر گرفته شده باشد، سایت وردپرسی شما نیز آسیب‌پذیرتر خواهد بود؛ زیرا زمانی‌که نفوذگر در صفحه‌ی ورود وردپرس شناسه را admin وارد کند، به راحتی مشخص خواهد شد که شناسه سایت مورد نظر ادمین است؛ چرا که در صورت صحیح بودن نام کاربری (admin) تنها پیام “رمز وارد شده برای نام کاربری admin نادرست است” به نمایش در خواهد آمد که حاکی از صحیح بودن شناسه admin است و نفوذگر با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به دستیابی به رمز شما می‌کند. در این نوشته به شما چگونگی تغییر نام کاربری admin در وردپرس را آموزش می‌دهیم.

پیشنهاد بعدی  روش‌های بهینه‌سازی وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان

در ابتدا برای اطمینان بیشتر از پایگاه داده خود، نسخه پشتیبان تهیه نموده تا در صورت بروز مشکل، به راحتی آن را رفع کنید. از طریق هاست وردپرس خود به php my admin رفته و از سمت چپ پایگاه داده‌ای که وردپرس را در آن نصب نموده‌اید، انتخاب نمایید؛

تغییر نام کاربری وردپرس

تغییر نام کاربری وردپرس

از جداول وردپرس، جدول wp_users را انتخاب کنید و در مرحله‌ی بعد ردیف admin را انتخاب و برای ویرایش Edit را بزنید.

تغییر نام کاربری وردپرس

در مرحله‌ی آخر در قسمت user_login نام کاربری admin را به نام کاربری دلخواه تغییر داده و برای ذخیره‌ی تغییرات بر روی دکمه‌ی Go کلیک نمایید.

تغییر نام کاربری وردپرس

تغییر نام کاربری وردپرس

بعد از به پایان رساندن مراحل بالا دیگر نام کاربری admin در وردپرس شما اعتباری نداشته و می‌توانید با شناسه‌ی جدید که در پایگاه داده وارد کرده‌اید، به پیشخوان مدیریت وردپرس وارد شوید.

استفاده از افزونه Username Changer

ابتدا افزونه username changer را از مخزن وردپرس دانلود کنید و پس از فعال سازی، جهت تغییر نام کاربری خود عمل کنید. از منوی کاربران، گزینه همه کاربران را انتخاب کنید.

تغییر نام کاربری وردپرس

در صفحه‌ی کاربران، روی گزینه‌ی ویرایش کلیک کنید تا اطلاعات کاربری جهت تغییر، نمایان شوند.

تغییر نام کاربری وردپرس

سپس بر روی گزینه‌ی Change username مقابل نام کاربری کلیک کنید تا بتوانید تغییر نام کاربری در وردپرس را انجام دهید.

پیشنهاد بعدی  کد افزودن favicon به سایت + افزونه

تغییر نام کاربری وردپرس

موفق و سربلند باشید.

محسن صادقی

از سال 94 با وردپرس آشنا شدم. علاقه‌مند به وردپرس/سئو/طراحی سایت/فعالیت در زمینه بازاریابی؛ خوشحال می‌شم تجربیاتم رو در اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

    نوشته‌های مرتبط