فورفایل

سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

(Smush Image Compression and Optimization)

روزانه در سایت ها فایل‌های زیادی بارگذاری می‌شوند که در این میان بیشترین بارگذاری مربوط به فایل‌های تصویری است؛ بنابراین توجه به سئوی تصاویر در وردپرس، بسیار مهم است.

علاوه بر کیفیت تصاویر منتشر شده باید به فاکتور حجم تصاویر هم دقت کرد؛ چون فایل‌های تصویری بزرگ باعث کندی سایت شما می‌شود. کاربران بسیاری برای بهینه سازی حجم تصاویر خود، از برنامه‌های ویرایشگر تصاویر کمک می‌گیرند؛ اما این کار بسیار وقت‌گیر است؛ همچنین افت کیفیت را در پی خواهد داشت. در این آموزش قصد معرفی افزونه‌ای دارم که بهینه‌سازی تصاویر را بدون افت کیفیت فراهم می‌سازد.

سئوی تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

افزونه WP Smush جهت سئوی تصاویر در وردپرس محبوبیت زیادی دارد؛ به طوری که بیش از یک میلیون نصب فعال تاکنون داشته است. این افزونه با آخرین نسخه وردپرس سازگاری کامل دارد. پس تا انتها با ما باشید.

ویژگی‌های افزونه

  • بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس با استفاده از تکنیک‌های فشرده‌سازی پیشرفته بدون افت کیفیت
  • تنظیم حداکثر عرض و ارتفاع و تصاویر بزرگ به طور خودکار
  • پشتیبانی از فایل‌های JPEG ،GIF و PNG فایل‌های تصویری و …
  • بهینه‌سازی هر تصویر در هر دایرکتوری
پیشنهاد بعدی  انتخاب کلمه کلیدی مناسب در وردپرس

نحوه کار با افزونه

ابتدا افزونه را نصب و فعال‌سازی کنید (لینک افزونه در انتهای همین پست)؛ سپس گزینه جدیدی با عنوان WP Smush به قسمت رسانه در پنل مدیریتی وردپرس اضافه خواهد شد.

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 2 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

تنظیمات اولیه برای بهینه‌سازی تصاویر وردپرس

برای انجام تنظیمات اولیه و پیکربندی افزونه روی زیرمنوی WP Smush کلیک کنید. در کادر اول آماری از وضعیت تصاویر موجود در وب‌سایت خود را مشاهده می‌کنید.

کادر دوم با عنوان setting برای اعمال تنظیمات دلخواه شما است.

تنظیمات (Setting)

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 3 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

Automatically smush my images on upload: با فعال کردن این گزینه، تمامی تصاویری که آپلود می‌کنید، به صورت خودکار بدون افت کیفیت بهینه‌سازی می‌شوند. این کار در میزان سرعت وب‌سایت شما بسیار مؤثر است.

در زیر همین گزینه می‌توانید مشخص کنید که افزونه نسبت به چه سایز از تصاویر حساسیت نشان داده و اقدام به بهینه‌سازی آن‌ها کند. از این قسمت موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه‌هایی را برای تنظیمات سایز و میزان حساسیت نسبت به اطلاعات غیر ضروری تصاویر داریم که به کمک آن‌ها باید سئوی تصاویر در وردپرس را انجام دهیم.

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 4 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

Preserve image EXIF data: اصطلاح EXIF data مربوط به یک سری اطلاعات فایل‌های تصویری مثل تنظیمات دوربین، فاصله کانونی، تاریخ، زمان و اطلاعات مکان است. داده‌های EXIF ​​غیر ضروری هستند و فایل‌های تصویری را بزرگ‌تر می‌کنند. با انتخاب این گزینه می‌توانید از اطلاعات غیر ضروری که به فایل تصویری شما چسبیده‌اند، صرف نظر کنید و حجم تصویر را به میزان قابل ملاحظه بهبود ببخشید.

پیشنهاد بعدی  تأثیر متاتگ‌ها در سئو

Resize original images: در این قسمت امکان تغییر اندازه، بهینه‌سازی و فشرده‌سازی تمام تصاویر خود را با وضوح فوق‌العاده بدون افت کیفیت دارید. حداکثر عرض و ارتفاع را تنظیم کنید. به این صورت حجم تصاویر بزرگ با فشرده‌سازی آن‌ها کاهش می‌یابد که گامی مهم در سئوی تصاویر در وردپرس می‌باشد.

در ادامه همین بخش، تنظیماتی در اختیار شما قرار گرفته که می‌توانید علاوه بر ارسال فایل‌های رسانه‌ای خود، تصاویری که در پوشه‌های دیگر ذخیره می‌شوند را فشرده کنید و بتوانید تمام تصاویر مثل تصاویر مربوط به هر افزونه وردپرس و تم را در سایت خود بهینه‌سازی کنید.

در صورت تمایل به انجام این کار به کمک دکمه Choose Directory مسیر مورد نظر خود را برای بهینه‌سازی انتخاب کنید. بعد از اتمام پیکربندی، افزونه عملیات سئوی تصاویر در وردپرس را آغاز می‌کند.

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 5 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

بهینه‌سازی تصاویر دانلود شده قبلی

برای بهینه‌سازی تصاویری که از قبل بارگذاری کرده‌اید، می‌توانید در بالای همین صفحه، آمار را مشاهده کنید.

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 6 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

به کمک دکمه Bulk Smush Now برای بهینه‌سازی تصاویری که قبلاً بارگذاری کرده‌اید، اقدام کنید.

در نهایت تصاویر موجود بهینه می‌شوند. در قسمت Total Savings میزان بهینه‌سازی کلی را مشاهده می‌کنید.

از این پس هنگام بارگذاری هر فایل جدید، افزونه برای شما عملیات را به صورت خودکار انجام خواهد داد.

پیشنهاد بعدی  راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت

همچنین در مقابل هر تصویر، اطلاعاتی در مورد بهینه‌سازی‌های انجام گرفته بر روی آن مشاهده می‌کنید.

تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush 7 - سئوی تصاویر وردپرس با افزونه WP Smush

جمع‌بندی

برای کنترل سرعت وب‌سایت وردپرسی خود نیاز به افزونه‌ای برای بهینه‌سازی تصاویر و کنترل حجم تصاویر آپلود شده یا به عبارت بهتر، سئوی تصاویر در وردپرس دارید. افزونه WP Smush برنده جایزه بهترین بهینه‌ساز تصاویر می‌باشد و گزینه مناسبی برای بهینه‌سازی تصاویر به صورت خودکار است.

موفق و سربلند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

question