فورفایل

راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت

راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت

راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت

حفظ بازدید وب‌سایت

چه عواملی در حفظ، نگهداری و افزایش بازدید سایت وردپرسی مؤثر هستند؟

مقاله امروز خود را با طرح یک سؤال آغاز می‌کنم، دقایقی با خود فکر کرده و پاسخ‌های خود را در جایی یادداشت کنید. در انتهای مقاله و در بخش دیدگاه‌ها تجربیات خود را در این زمینه به اشتراک بگذارید.

طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت 300x209 - راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت

درست بعد از انتشار اولین نوشته خود در سایت منتظر هستید تا ببینید چه تعداد بازدیدی از آن خواهد شد و همین کار باعث می‌شود تا شوق شما برای افزایش بازدید و ترافیک ادامه یابد. فرقی هم نمی‎کند که بازدیدهای صورت گرفته از طریق تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو و … باشد.

نگهداری بازدیدکننده در سایت و حفظ بازدید وب‌سایت شاید در ظاهر کار آسانی به نظر برسد، اما به هیچ وجه این‌گونه نیست و لازم است تا از راهکارها و روش‌های متفاوتی برای آن استفاده کنید.

سایتی سریع داشته باشید

اولین گام برای حفظ بازدید وب‌سایت این است که سایت شما ضمن برخورداری از ظاهر و امکانات منحصر به فرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن بارگذاری شود. لود یک سایت سریع برای بازدیدکننده جذاب‌ترین بخش این ماجرا می‌باشد.

شاید شما امکانات و ظاهر زیبایی را در اختیار مخاطب قرار دهید، اما وقتی سایت شما کند باشد، دیگر جذابیتی برای مخاطب نداشته و باعث می‌شود تا سایت را جزء سایت‌هایی که در لیست سیاه خود قرار دارد، وارد کنند.

عوامل مختلفی نیز برای افزایش سرعت سایت وجود دارند، از جمله انتخاب میزبان مناسب، استفاده بهینه از افزونه‌های موجود، استفاده از قالب مناسب و …

از لحاظ بصری جذاب باشید

دومین گام برای حفظ بازدید وب‌سایت این است که ظاهری جذاب و در عین حال بهینه داشته باشید. اگر شما یک سایت سریع و در عین حال دارای محتوایی با بالاترین کیفیت باشید، اما از نظر ظاهری اصلاً توجهی به آن نکرده باشید، مطمئناً بسیاری از بازدیدکنندگان خود را به همین دلیل از دست خواهید داد؛ بنابراین، به جای وقت گذاشتن برای تولید مداوم مطالب با کیفیت ابتدا بر روی ظاهر سایت تمرکز کنید.

پیشنهاد بعدی  تأثیر متاتگ‌ها در سئو

از انتخاب ترکیب رنگ‌بندی مناسب، تصاویر باکیفیت ضمن داشتن حجم کم، فونت‌ها و فونت آیکون و … استفاده کنید تا آن را برای بازدیدکننده جذاب کنید.

ناوبری را فراموش نکنید

سومین گام برای حفظ بازدید وب‌سایت وردپرسی استفاده از ناوبری و نمایش دادن مسیر کاربر در سایت می‌باشد. برای بسیاری از کاربران این امر بسیار مهم است تا وقتی وارد مطلب خاصی از سایت می‌شوند، بدانند که در کجا قرار دارند و برای رسیدن به مقاله شما چه مسیری را طی کرده‌اند. استفاده از فهرست و منوی مناسب با طراحی ساده و زیبا نیز هم‌جهت با این موضوع قرار دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که گوشی‌های هوشمند و تبلت ها روز به روز در حال گسترش هستند و کاربران موبایلی جای خود را به کاربرانی به اصطلاح Desktop users داده‌اند، لازم است تا سایت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که دارای ظاهر مناسب و واکنش گرا باشد تا در هر اندازه‌ای برای کاربر نمایش داده شود.

پیشنهاد مطالعه سایر مقالات

در گام چهارم به این فکر کنید که شما می‌نویسید تا دیده شود؛ به عبارت دیگر در هر مقاله‌ای که در سایت منتشر می‌کنید، در بین مطالب به سایر مطالب مرتبط لینک دهید، این کار باعث ارتقا سایت از نظر سئو نیز خواهد شد.

فراموش نکنید که با این کار مخاطبان، سایر مقالات شما را مطالعه خواهند کرد و مدت زمان بیشتری را در وب‌سایت شما می‎گذرانند که یکی از دلایل محبوبیت در موتورهای جستجو نیز بهبود bounce rate می‎باشد.

Bounce rate یا به اصطلاح نرخ دفع، به طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می‌شوند؛ این امر نشان‌دهنده جذابیت سایت برای بازدیدکننده است. هر چه درصد بانس ریت کمتر باشد، بهتر و در حفظ بازدید وب‌سایت مؤثرتر است.

پیشنهاد بعدی  نوفالو کردن لینک‌های خارجی وردپرس توسط افزونه و کد

باز کردن لینک‌های خارجی در پنجره جدید

همان‌طور که در گام چهارم اشاره کردم، هر چه Bounce rate شما بهتر باشد، باعث محبوبیت در موتور جستجو خواهید شد؛ بنابراین وقتی به سایت دیگری لینک می‌دهید، اگر لینک شما در همان صفحه باز شود، کاربر از سایت شما خارج شده و میزان Bounce rate برای آن کاربر متوقف و ثبت خواهد شد.

با این کار کاربر ضمن اینکه در سایت شما حضور دارد، وارد سایت مقصدی که در تب جدید برای وی باز شده خواهد شد. برای باز کردن لینک‎ها در تب جدید نیز کافی است تا خاصیت target=”_blank” را برای آن‌ها اعمال کنید.

برای باز شدن تمام لینک‎ها در صفحه جدید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

آموزش باز شدن تمامی لینک‌ها در صفحه جدید

استفاده از ویدئو

سعی کنید از ویدیوها و فیلم‌هایی جذاب استفاده کنید. امروزه با گسترش و در دسترس بودن اینترنت در جاهای مختلف و همچنین پیوستن کاربران موبایلی که با اینترنت همراه خود قادر هستند تا به هر سایتی مراجعه کنند، استفاده از ویدئو به یک امر عادی و معمولی تبدیل شده است و به واسطه آن می‎توان کاربران را با انتخاب ویدئوهایی جذاب و مناسب به سمت خود جذب کرد.

بسیاری با خواندن متن، برخی با مشاهده ویدیو و پادکست و حتی برخی نیز با استفاده از عکس ارتباط بهتری را با موضوع برقرار می‌کنند؛ پس سعی کنید تا با هر نوع مخاطبی برای حفظ بازدید وب‌سایت ارتباط داشته باشید.

طبق آمار منتشر شده توسط یکی از استارت‌آپ‎هایی که در زمینه اشتراک‌گذاری ویدیو فعالیت دارد، کاربران ایرانی در سال ۲۰۱۶ در روز بیش از ۷٫۵ میلیون ویدیو را مشاهده کرده‌اند.

یاد بگیرید درست بنویسید

در گام بعدی از راهکارهای طلایی برای حفظ بازدید وب‌سایت، لازم است تا مقالات خود را از نظر نوشتاری و نحوه نوشتن بهبود ببخشید. مهم نیست که در روز چقدر می‌نویسید و برای هر مقاله چقدر زمان می‌گذارید؛ اما این مهم است که محتوایی باکیفیت، چه از نظر تأثیر موضوعی و چه نگارشی داشته باشید.

پیشنهاد بعدی  روش‌های اصلی نوشتن مطالب سئو شده در وب‌سایت

داشتن غلط‌های املایی زیاد در متن باعث عدم حس اطمینان در مخاطب خواهد شد. سعی کنید مقالات خود را به گونه‌ای که بهترین گفتار و در عین حال به گونه‌ای که مخاطب شما به سادگی بتواند برداشت خود را از موضوع داشته باشد، تهیه و تدوین کنید.

تعامل و ارتباط تنگاتنگ با مخاطب

این روزها اینترنت به فضایی تبدیل شده است که کاربران با یکدیگر در تعامل و ارتباط تنگاتنگی قرار دارند، به گونه‌ای که اگر مخاطب شما رو در روی شما قرار بگیرد، به گونه‌ای که در فضای مجازی با شما راحت‌تر و صمیمی‌تر است، نخواهد بود؛ پس سعی کنید تا در فضای اینترنت تعامل نزدیکی با کاربران خود داشته باشید. یکی از راه‌های داشتن تعامل از طریق بخش دیدگاه‌های سایت صورت می‌پذیرد؛ همچنین قدرت ویدئو را نیز دست کم نگیرید. سعی کنید گاهی یک ویدئوی کوتاه از خود تهیه کرده و با کاربران خود صحبت کنید تا حس اطمینان بیشتر و نزدیک کردن آن‌ها به خود را برای آن‌ها ایجاد کنید.

امکان جستجو برای کاربران را فراهم کنید

در آخرین راهکار طلایی حفظ بازدید وب‌سایت، به این فکر نکنید که مخاطبان شما صرفاً قشر خاصی را شامل می‌شوند. شاید از دید موضوعی این‌گونه باشد، اما به وفور برای خود شما نیز اتفاق افتاده است تا در فضای اینترنت به دنبال موضوعی هستید و پس از انتقال به سایت مقصد با چیز دیگری مواجه خواهید شد که تنها اشاره‌ای به کلمه کلیدی جستجو شده توسط شما در این سایت شده است.

از طرفی در شروع کار سایت شما در حال رشد کردن است و روز به روز مقالات و مطالب بسیار زیادی نیز بر روی پایگاه داده شما قرار می‎گیرد، پس لازم است تا با افزودن امکان جستجو برای کاربران آن‌ها را در یافتن مطلب مورد نظر یاری کنید.

موفق و سربلند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

question