فورفایل

بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

بسته محصولات مرتبط در ووکامرس

اگر در فروشگاه‌های اینترنتی دیده باشید، گاهی اوقات محصولی وجود دارد که دارای لوازم جانبی است و لوازم آن به گونه‌ای است که هر کدام قیمتی مجزا از محصول اصلی دارند و باید جداگانه آن‌ها را خریداری نمایید یا به عبارتی می‌توانید آن‌ها را انتخاب نکنید و نخرید و در صورت تمایل، آن‌ها را سفارش دهید. پس منطقی است که در گروه محصول اصلی قرار گیرند و به مشتری پیشنهاد داده شود که اگر می‌خواهید لوازم جانبی این محصول را نیز بخرید، شرایط به این گونه است و به صورت مشخصی در فروشگاه موجود است.

برای این کار ما از نوعی حالت گروهی برای محصول استفاده می‌کنیم، اما کمی متفاوت‌تر؛ یعنی در محصولات خود حالت را بر روی گروهی قرار نمی‌دهیم و محصول را با تمامی لوازم جانبی آن به صورت یک بسته‌ی محصول به فروش می‌رسانیم.

در آموزش ووکامرس امروز با افزونه‌ای از سری افزونه‌های yith آشنا می‌شویم که امکان فروش محصول همراه با پیشنهاد لوازم جانبی آن و قیمت آن‌ها را به صورت مجزا در فروشگاه اینترنتی در اختیار مشتری قرار می‌دهد؛ پس تا انتهای این آموزش با ما باشید.

افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

افزونه YITH WooCommerce Product Bundles محصول اصلی را به اضافه‌ی محصولات جانبی آن به صورت یک بسته درمی‌آورد و به مشتری نمایش می‌دهد.

پیشنهاد بعدی  نکات کلیدی افزایش فروش و ترافیک در ووکامرس

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب و فعال سازی می‌کنیم. در منوی yith plugins گزینه‌ای با عنوان product bundles ایجاد می‌شود، اما وقتی وارد آن می‌شویم، با حالت پرمیوم رو به رو می‌شویم. مبحث ما به بخش رایگان افزونه برمی‌گردد، پس با نسخه پرمیوم و حرفه‌ای آن کاری نداریم.

افزودن محصولات

محصولی را انتخاب می‌کنیم که لوازم جانبی آن نیز مشخص است و به صورت جداگانه قرار است به فروش برسد.

نکته: توجه کنید که می‌توانید در این روش برای اینکه مشتری کل بسته را خریداری کند، قیمت لوازم جانبی را کمتر قرار دهید تا نوعی تخفیف محسوب شود.

به صفحه محصولات مراجعه کرده و بر روی افزودن محصول کلیک می‌کنیم. اول از همه محصول اصلی خود را با حالت product bundles اضافه می‌کنیم. در نمونه‌ای که در اینجا برای شما آورده‌ایم، محصول دوبین عکاسی را انتخاب کرده‌ایم؛ پس ابتدا محصول دوربین عکاسی را با حالت محصول product bundles اضافه می‌کنیم؛

محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles 2 - بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

سپس این صفحه را نگه می‌داریم؛ زیرا با آن کار داریم؛ به سراغ افزودن محصولات جانبی یا همان لوازم جانبی دوربین عکاسی خود می‌رویم. در اینجا من لوازم جانبی را سه پایه، رابط، باتری و شارژر انتخاب کردم که هر کدام را به صورت یک محصول جداگانه ولی به حالت محصول ساده اضافه می‌کنم. یک نمونه را در تصویر زیر می‌بینید:

پیشنهاد بعدی  افزودن محصول به لیست علاقه‌مندی با افزونه YITH WooCommerce Wishlist

محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles 3 - بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

همان‌طور که می‌بینید سه پایه عکاسی جزء لوازم جانبی دوربین عکاسی است و به صورت محصول ساده اضافه شده است.

نکته: دقت کنید که برای تمامی این محصولات چه محصول اصلی و چه لوازم جانبی قیمت و موجودی انبار را مشخص نمایید. (دقیقاً همانند افزودن سایر محصولات در فروشگاه)

پس از اینکه تمامی محصولات جانبی را اضافه کردید، به محصول اصلی، یعنی دوربین عکاسی بازمی‌گردیم و در اطلاعات محصول حالت bundle options را انتخاب می‌کنیم.

محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles 4 - بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، با وارد کردن نام لوازم جانبی که مربوط به این محصول است، می‌توانید آن را انتخاب کرده و بر روی دکمه‌ی add product کلیک کنید تا لوازم جانبی مانند گزینه‌های بالا در عکس اضافه شود؛ البته شما می‌توانید برای هر کدام از لوازم جانبی، کیفیت را به صورت شماره‌ای مشخص کنید؛ مثلاً سه پایه دارای کیفیت ۱ باشد و … به این صورت محصول را به روزرسانی کرده و به صفحه‌ی محصول در فروشگاه مراجعه می‌کنیم.

محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles 5 - بسته محصولات مرتبط در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید لوازم جانبی در جدولی در صفحه‌ی محصول نمایان شده است.

جمع‌بندی

در صورتی که می‌خواهید محصولی را همراه با لوازم جانبی آن به فروش برسانید، باید از نوعی حالت گروهی برای آن استفاده کنید تا هم محصول اصلی به فروش برسد و هم اگر مشتری تمایل داشت، محصول را به صورت بسته‌ی کامل خریداری نماید. با افزونه YITH WooCommerce Product Bundles که امروز خدمت شما آموزش دادم، به آسانی می‌توانید این کار را انجام دهید.

پیشنهاد بعدی  آموزش حذف و اضافه کردن فیلدهای اضافی ووکامرس

موفق و سربلند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

question